Mail to...
+420 733 434 292
e-jizerky.cz
Specialista na ubytování v Jizerských horách
+420 733 434 292
Lyžařské areály

Ski Lucifer - Josefův Důl

počet lanovek / vleků: 3
celková délka sjezdových tratí / vleků: 820 m
www.skilucifer.cz

Ski areál Lucifer je místem pro celou rodinu - od ročního caparta po zkušené lyžaře.
Povrch sjezdovky je denně upravován rolbou značky Kassbohrer. Dostatek sněhu je zajištěn sněhovým dělem značky Areco.Ski areál Lucifer je umístěn na úplném konci Josefova Dolu. Za námi už je jenom les a přehrada.
Cesta míjející lyžařský vlek je tedy klasickou trasou běžkařů a pěších turistů směrem na přehradu a k Jizerské magistrále. Tato lesní cesta je celou zimu upravována. Hospůdka "U vleku" je pak ideálním místem k ukončení túry a zahřátí u kamen. Parkování ve Ski areálu Lucifer je zdarma.

SKI Lucifer

SKI Lucifer

SKI Lucifer

 

Ski areál Bukovka - Josefův Důl

počet lanovek / vleků: 2
celková délka sjezdových tratí / vleků: 820 m
www.skiareal-bukovka.cz           

Ski areál Bukovka patří mezi nejdelší sjezdovky v Jizerských horách. V areálu najdete 2 lyžařské vleky s možností večerního lyžování. Svahy jsou denně technicky upravovány. Dvě parkoviště jsou hned vedle areálu, přímo na sjezdovkách je občerstvení a sociální zázemí. V areálu je také snowpark a lyžařská či snowboardová škola. Běžecké tratě začínají jen třista metrů od sjezdovky.

SKI Bukovka

SKI Bukovka

SKI Bukovka

 

Ski areál DETOA

počet lanovek / vleků: 2
celková délka sjezdových tratí / vleků: 330 m
www.skidetoa.cz

Areál se dvěma vleky je vhodný především pro rodiny s dětmi a pro lyžařské kurzy. Přímo u vleku se nachází lyžařská škola a pro občerstvení a zahřátí Vás zveme do našeho stylového bistra Stodola taktéž pouhých pár kroků od vleku. Zaparkovat můžete na přilehlém parkovišti u lyžařské školy nebo na blízkém placeném parkovišti.

SKI areál DETOA

SKI areál DETOA

SKI areál DETOA

SKI areál DETOA

SKI areál DETOA

 

Lyžařský vlek U Tomáše - Albrechtice

počet lanovek / vleků: 1
celková délka sjezdových tratí / vleků: 300 m
www.albrechtice-jh.cz

Lyžařský vlek EPV 300, délka vleku 260 m, převýšení 60 m, přepravní kapacita 350 osob/hod., sjezdovka 300 m dlouhá je průběžně upravována.

SKi areál u Tomáše

SKi areál u Tomáše

 

Ski areál Světlý vrch - Albrechtice

počet lanovek / vleků: 2
celková délka sjezdových tratí / vleků: 350 m
www.albrechtice-jh.cz

Lyžařský areál nabízí 2 paralelní lyžařské vleky. typu TATRAPOMA. Široké sjezdové tratě délky 400 m jsou vždy perfektně upraveny rolbou. V provozu je již nové technické zasněžování. Svah je vybaven osvětlením pro večerní provoz. Součástí areálu je snowpark. Dále je zde nabízeno občerstvení v bufetu.

SKi areál Světlý vrch

SKi areál Světlý vrch

 

Ski areál U Pily - Lučany

počet lanovek / vleků: 1
celková délka sjezdových tratí / vleků: 350 m
http://vlekupily.cz/

Vlek je cca 350m dlouhý a je ideální pro rodiny s dětmi. U vleku je samostatný snowpark. Minimální fronty, je zde i večerní lyžování. U vleku je možnost občerstvení v dřevěné chatě a parkoviště je zdarma.

SKI areál U pily

SKI areál U pily

Ski areál Tanvaldský Špičák

počet lanovek / vleků: 7
celková délka sjezdových tratí / vleků: 8,2 km
www.skijizerky.cz

Ve ski areálu Tanvaldský Špičák, který je největším lyžařským areálem v Jizerských horách, je hlavním přepravním prostředkem pro lyžaře již od roku 2003 4-sedačková lanová dráha 4-CLF od firmy Doppelmayer. Jedná se o lanovku s neodpojitelnými sedačkami, kde Vám s nástupem pomáhá pojezdový pás. Dále Vás na vrchol dopraví kotvový lyžařský vlek od stejné firmy. Ve ski areálu se dále nachází 4 vleky typu poma - Zalomený, Pod lesem, Přibližovák a Dětský. Pro nejmenší lyžaře a jejich výuku v areálu naleznete pojízdný koberec SUNKID. Večerní lyžování na vleku Zalomený ve středisku Tanvaldský Špičák II.
Ski areál je velice dobře dostupný autem. Jizerské hory leží zhruba 110 km severně od Prahy. Samotný ski areál pak naleznete v obci Albrechtice v Jizerských horách. Příjezd po R10 do Turnova, dále přes Jablonec nad Nisou a Smržovku. V areálu jsou k dispozici 2 bezplatná parkoviště pro osobní auta či autobusy s celkovou kapacitou cca 500 míst. Parkovací plochy naleznete přímo u nástupu na lanovku či lyžařský vlek. Do ski areálu je možné vydat se i vlakem, V blízkosti nástupu na lanovku je vlaková stanice Tanvaldský Špičák.

SKI areál Tanvaldský Špičák

SKI areál Tanvaldský Špičák

SKI areál Tanvaldský Špičák

SKI areál Tanvaldský Špičák

SKI areál Tanvaldský Špičák

SKI areál Tanvaldský Špičák

SKI areál Tanvaldský Špičák

 SKI areál Tanvaldský Špičák

Ski areál Severák - Hrabětice

počet lanovek / vleků: 11
celková délka sjezdových tratí / vleků: 4,3 km
www.skijizerky.cz

Areál se nachází na svazích hor Severák a Slovanka u obce Janov nad Nisou. Je snadno dostupný autem nebo autobusem z Jablonce nad Nisou i Bedřichova. Novinkou je zimní kolotoč. Lyžařský areál Severák se nalézá nedaleko Jablonce nad Nisou. Široké a mírné sjezdové tratě jsou vhodné pro rodiny s dětmi. V areálu se nachází velké množství nejen dětských lyžařských vleků. Pro výuku malých lyžařů je připraveno dětské výukové hřiště s mnoha atrakcemi, pojezdovým kobercem a kolotočem. Vyznavači snowboardingu mohou využít snowpark se 6 překážkami a 2 skoky. Sjezdovka Jih je vhodná i pro náročnější lyžaře. Areál je vybaven moderním zasněžovacím systémem. Severák přímo protínají běžecké tratě Jizerské magistrály. Večerní lyžování na lyžařském vleku Arnika. Dostatek parkovacích míst, která jsou zdarma a přímo u nástupu na přepravní zařízení. Převažují zde sjezdovky lehké a střední obtížnosti a proto je středisko vhodné pro rodinné lyžování a začínající lyžaře. Pro výuku malých lyžařů je připraven pojezdový chodník SUN KID.

SKI areál Severák

SKI areál Severák

SKI areál Severák

SKI areál Severák


Ski areál Bedřichov

počet lanovek / vleků: 6
celková délka sjezdových tratí / vleků: 5,4 km
www.skijizerky.cz

Ve ski areálu na Bedřichově naleznete 7 lyžařských vleků. 2 vleky z tohoto počtu jsou kotvové a zbylé typu poma. Pro večerní lyžování se využívá poma na Malinovce. Přímo v centru ski areálu na Malinovce je též umístěn dětský vlek s odděleným prostorem pro výuku.
Ski areál Bedřichov nabízí lyžování na celkem 5.400 metrech sjezdovek. Jedná se široké tratě střední a nízké obtížností.  Díky tomu jsou vhodné pro lyžařské vyžití rodin s dětmi. Sjezdové tratě jsou vybaveny systémem technického zasněžování.  Večerní lyžování na 520m dlouhé sjezdovce Malinovky.
Automobilem do ski areálu bez problémů dojedete od Jablonce nad Nisou a od Liberce. Bezplatné parkoviště pro 50 automobilů u nástupu na vleky u Malinovky. V blízkosti jsou i další, placená, parkoviště Maliník a Hřiště. Ski areál je dostupný autobusy městské hromadné dopravy z Jablonce nad Nisou i Liberce.

SKI areál Bedřichov

SKI areál Bedřichov

SKI areál Bedřichov

SKI areál Bedřichov

Bedřichov - stadion

 

Ski areál FILIP - Smržovka

počet lanovek / vleků: 2
celková délka sjezdových tratí / vleků: 500 m
www.lvfilip.cz       

FILIP skiareál Smržovka je ideálním místem pro jednotlivce i celé rodiny nacházející se v Jizerských horách na okraji města Smržovka. Najdete zde dva lyžařské vleky, členitou sjezdovou trať vhodnou pro děti i začátečníky, ale na své si tu přijdou i zkušení lyžaři. V areálu se také nachází Snowpark, půjčovna a servis lyží i občerstvení. Součástí skiareálu je také unikátní a zároveň v Jizerských horách jediná, Přírodní Sáňkařská dráha vedoucí z vrcholu Černé studnice až ke spodní stanici lyžařského vleku.

 

SKI areál FILIP Smržovka

SKI areál FILIP Smržovka

SKI areál FILIP Smržovka

 

Lyžařské středisko Desná - Černá Říčka

počet lanovek / vleků: 2
celková délka sjezdových tratí / vleků: 2,5 km
www.cerna-ricka.cz

Lyžařské středisko Černá Říčka leží na okraji obce Desná v nadmořské výšce 685-788 m n.m. Parkování je v dolní stanici LV a poskytuje tak zákazníkům velmi pohodlný přístup (s lyžemi na nohou z auta na svah a zpět) s dostatkem parkovacích míst.
Díky nadmořské výšce a dobré expozici svahu poskytuje středisko kvalitní lyžování na přírodním sněhu. Sněhová pokrývka je zde od prosince do dubna a nezřídka je sezóna zakončena Velikonocemi.
 Jsou zde čtyři sjezdové tratě různé obtížnosti, červená, modrá a zelená. Hlavní sjezdovka (červená) je velmi kvalitně osvětlena a poskytuje tak bezpečné a pohodlné noční lyžování a kvalitou osvětlení patří mezi ty nejlepší v Jizerských horách. Sjezdové tratě jsou denně strojově upravovány. Odbavování zákazníků je zajištěno elektronickým odbavovacím systémem. Umělé zasněžování svahu a červené sjezdovky, svahy jsou tak ze 100% zasněžovány, stejně tak jako dětský vlek. Ve středisku je rovněž dětský provazový vlek s lyžařskou a snowboardovou školou pro děti i pro dospělé, začátečníky i pokročilé. Pro vyznavače snowboardingu jsou zde budovány skoky, board slyding atd.

SKi areál Černá Říčka

SKi areál Černá Říčka

SKi areál Černá Říčka

SKi areál Černá Říčka

 

Ski areál U Čápa - Příchovice, Kořenov

počet lanovek / vleků: 3
celková délka sjezdových tratí / vleků: 3,4 km
www.skiregion.cz

Přístup ke sjezdovkám od horní stanice vleku, parkoviště ZDARMA s kapacitou 120 aut. Areál je vybaven dvěma dvoukotvovými vleky. Pět sjezdovek a dětský svah, většina s technickým sněhem.   Lyžařská škola na samostatném svahu s vlastním vlekem (v provozu od 8:30 do 16:30 hod).  Snowpark se skoky a překážkami pro snowboard i lyže. Skiservis, půjčovna lyží a skútrů pro dospělé i děti v areálu (v provozu od 8:30 do 16:30 hod).  Vleky fungují od 8:30 do 16:30 hod a pak od 18:30 hod do 20:30 - noční lyžovaní na hlavní sjezdovce. Každoročně znovu budovaný ledový bar - Icebar U čápa - s denním i večerním provozem a diskotékami.

SKI areál U Čápa

SKI areál U Čápa

SKI areál U Čápa

SKI areál U Čápa

 

Ski areál Rejdice - Kořenov

počet lanovek / vleků: 2
celková délka sjezdových tratí / vleků: 1 km
www.rejdice.cz

Lyžařský areál Kořenov - Rejdice se nachází na pomezí Jizerských hor a Krkonoš. V blízkosti chaty  Panorama  se nachází lyžařský areál s dvousedačkovou lanovou dráhou, vlekem, sjezdovými tratěmi a největším snowparkem v ČR - Extra Parkem, lyžařskou snowboardovou školou a půjčovnou, občerstvením a hospůdkou. Všechny tratě a překážky jsou pravidelně upravovány a dosněžovány s možností večerního lyžování na osvětleném svahu. Výborné jsou zde také podmínky pro běžecké lyžování s napojením na lyžařskou magistrálu.

SKI areál Rejdice

SKI areál Rejdice

SKI areál Rejdice

SKI areál Rejdice


Ski areál Mýtiny

počet lanovek / vleků: 1
celková délka sjezdových tratí / vleků: 450 m
www.ski-mytiny.cz

Lyžařský vlek se sjezdovkou Mýtiny se nachází v překrásné téměř nedotčené přírodě na pomezí Jizerských hor a Krkonoš, 7,5km od Harrachova. Parkování je možné v těsné blízkosti sjezdovky nebo u nedaleké Horské chaty Sport Ski. Lyžařský vlek a sjezdovka o délce cca 450m. Sjezdovka je upravovaná a osvětlená pro večerní lyžování. Součástí sjezdovky je i rychlé občerstvení s teplými nápoji. Možnost občerstvení také u blízké Horské chaty Sport Ski.

SKI areál Mýtiny

SKI areál Mýtiny

SKI areál Mýtiny

 

Ski areál Ještěd - Liberec

počet lanovek / vleků: 10
celková délka sjezdových tratí / vleků: 9,2 km
www.skijested.cz

Skiareál Ještěd je moderní lyžařské středisko v dosahu liberecké městské dopravy s vynikající dopravní dostupností. (Český Innsbruck). V areálu jsou 2 čtyřsedačkové lanovky, 1 dvousedačková a 6 lyžařských vleků. Je jedním z nejmodernějších areálů v ČR, s velmi dobrou dostupností zvláště pro návštěvníky z Prahy a severní části Středočeského kraje.
Návštěvníci mohou pohodlně zaparkovat na z jedné poloviny krytém centrálním parkovišti s dostatečnou kapacitou, nebo využít některou z dalších odstavných ploch v areálu samozřejmě zdarma. Skiareál nabízí sjezdovky všech stupňů obtížností od náročných na severní straně až po lehké na prosluněné jižní straně. V areálu je v provozu sjezdovka F10 pro večerní lyžování. Pro začátečníky je k dispozici cvičiště Bucharka a další dvě cvičné louky přímo u konečné tramvaje. Na cvičné louce u konečné tramvaje je umístěn dětský park Snow Kidz s pojízdným kobercem, provázkovým vlekem, kolotočem a dalšími atrakcemi pro nejmenší návštěvníky. Samozřejmostí je rovněž kvalitní občerstvení ať už na každé sjezdovce, nebo v centrální samoobslužné restauraci se sociálním zázemím.

SKI areál Ještěd

SKI areál Ještěd

SKI areál Ještěd

SKI areál Ještěd

 

Všesportovní areál Obří sud Javorník 

počet lanovek / vleků: 3
celková délka sjezdových tratí / vleků: 900 m
www.areal-obrisud.cz

Na kopci Javorníku nedaleko od rychlostní komunikace mezi Prahou a Libercem nachází všesportovní areál Obří sud. Je určen zejména pro rodiny s dětmi, které zde celoročně najdou bohaté možnosti vyžití. Areál se nachází v nadmořské výšce cca 650 m n. m. a jeho vrchol je součástí přírodního parku Ještěd. V areálu se nachází trubková bobová dráha, která se se svou délkou 1100 m stala nejdelší bobovou dráhou v České republice.
Dále je zde moderní čtyřsedačková lanová dráha dlouhá 800 m. Na ni navazuje modrá sjezdová trať o délce 900 m, snowpark pro lyžaře a snowboardisty a dětská sjezdovka s provázkovým vlekem. Sjezdové tratě jsou technicky zasněžovány a nabízejí i noční lyžování.
Nechybí ani doplňkové služby, jako je lyžařská škola, půjčovna sportovního vybavení, občerstvení a další. Na své si přijdou jak milovníci lyžování tak i adrenalinových sportů. Dostupnost areálu je příjemná, buď MHD Liberec, nebo autem s možností parkování v areálu s kapacitou cca 160 parkovacích míst.

SKI areál Obří sud Javorník

SKI areál Obří sud Javorník

SKI areál Obří sud Javorník

SKI areál Obří sud Javorník